Art

Tę część strony poświeciliśmy na internetowa galerię sztuki współpracujących ze Strychem artystów. Poniżej znajdziecie kilka słów o każdym z nich oraz ich prace; obrazy, fotografie, grafiki. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie, lub na prezent dla swoich bliskich czy przyjaciół. Jeśli zechcecie kupić kawałek sztuki możecie pisać na biuro@strychnawroble.pl . Przed zakupem obrazy można obejrzeć na żywo u nas.

 

Joanna Borowiec

www.joannaborowiec.fotea.pl

Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, praca dyplomowa w Pracowni Fotografii Kreacyjnej i Ekspresyjnej pod kierunkiem dr Izabeli Jaroszewskiej. Wielbicielka fotografii analogowej, pasjonatka filozofii wschodu. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych m.in.: “Odrębność”/solo/, Galeria St.Praga, Warszawa; „Sny niedokończone” /solo/, Firlej Centrum Działań Artystycznych, Wrocław ; „Zmierzch” /solo/, Rynek Wielki, Zamość; „Child”, International Biennale of Artistic Photography- Dom Andaluzji, Hiszpania; VII Ogólnopolskie Biennale Fotografii Kochać człowieka, Galeria Tyle światów, Oświęcim; „A mój ojciec malował obrazy”, wystawa w ramach XV Ogólnopolskiego konkursu fotografii Portret, Trzcianecki Dom Kultury, Trzcianka; Międzynarodowe Biennale Fotografii Artystycznej, Galeria WBPICAK, Poznań. Na swoim koncie ma nagrody i osiągnięcia tj.: I miejsce – People, Black And White Spider Awards, USA, „Carefree childhood”, II miejsce – Szlakiem ogrodów historycznych- Muzeum Pałac w Wilanowie, III miejsce – International Bienniale of Art Photography “Child”, II miejsce -International Photography Awards USA- “Friends”, Udział w albumie- “Projekt Holga”.

 

 

Anna GC

www.cargocollective.com/annagc

Absolwentka Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się głównie fotografią dokumentalną i konceptualną ora wideo. Brała udział w kilku wystawach w kraju, miedzy innymi w festiwalu Sztuka i Dokumentacja w Łodzi. Kuratorka wystawy o charakterze społecznym Spojrzenie pełne czułości.

 

 

Gamid Ibadullayev

www.gamid.eu

Urodzony w 1980 roku, studiował ceramikę i historię sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Baku. Od 2005 roku mieszka i pracuje w Polsce. Założyciel grup muzyczno-artystycznych „Untitled” (2006) oraz formacji „Gamid Group” (2010), z którymi współtworzy m.in. muzykę do autorskich filmów i kina niemego, a także realizuje projekty eksperymentalne. W 2008 roku ukończył kierunek operatorski Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Obecnie zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, muzyką, filmem, projektami przestrzennymi i fotografią. W Polsce brał udział m.in. w dwóch kolejnych edycjach festiwalu Transkaukazja oraz prezentował prace na wystawach indywidualnych, m.in. w galerii Składnica Sztuki (Warszawa 2008, 2009), galerii Apteka Sztuki (projekt “Geca Gunduz”, Warszawa 2010/2011) oraz Centrum Synagoga w Zamościu (“Procesy META-morficzne,” 2011). Brał udział w wystawach zbiorowych m.in.: II Triennale Istanbul, Stambuł, Turcja; “All & Now”, Festiwal Transkaukazja ’09, CSW, Zamek Ujazdowski, Warszawa; “First International Baku Fotofestival”, Muzeum Narodowe, Baku. Członek Związku Azerbejdżańskich Artystów Fotografików i Związku Azerbejdżańskich Artystów Plastyków. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

 

Małgorzata Kapłan

Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dyplom w Pracowni Malarstwa doc. Janusza Kaczmarskiego (1986), 1997-98, studia podyplomowe w zakresie arteterapii w Goldsmiths College, Londyn. Dwukrotnie otrzymała stypendia twórcze Ministra Kultury i Sztuki {1990 i 1992) i stypendium naukowe British Council {1997). Jest członkiem ZPAP Okręg Warszawa. Brala udział w wielu wystawach indywidualnych (m.in.- 2010 – Siódme nieba i inne zachwyty, Dom Sztuki, Ursynów, Warszawa, 2012 „Wyspy szczęśliwe”, Galeria Lufcik, ZPAP Warszawa, 2014 „Za słońcem”, Galeria U, Warszawa) a także zbiorowych (m.in. 1988 – „Arsenał”, Hala Gwardii, Warszawa, wystawy sekcji malarstwa ZPAP Warszawa, wystawy grup twórczych „Młodzi Sztuką” i „Symfonia”). Głównym motywem i inspiracją jej twórczości jest pejzaż. Wzięła udział w kilkudziesięciu międzynarodowych plenerach w kraju i zagranicą. Wystawy poplenerowe m.in. na Litwie, Słowacji, Ukrainie, w Czechach, Mołdawii, Rumunii i Serbii. Kieruje Fundacją Terapii przez Sztukę „Kolorowy Start”, gdzie wraz z innymi terapeutami prowadzi autorskie warsztaty arteterapeutyczne.

 

Magda Limbach

www.magdalimbach.blogspot.com

Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – dyplom w pracowni Andrzeja Klimczak-Dobrzanieckiego. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, ilustracją. Jej projekty graficzne można obejrzeć na stronie: magdalimbach.wix.com/graphic. Brała udział w wystawach indywidualnych m.in. w Częstochowie (2012 – Galeria OPK “Gaude Mater”) i Warszawie (1999 – Galeria na Kole, 2011 – Galeria Młodych Twórców, 2012 – Grojec Stara Prochownia). Eksponowała swoje prace podczas kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce (m.in. 2013 – Zakochaj się w Sztuce, Fort Sokolnicki, Warszawa) i za granicą (m.in. 2012 – Lefkosa Ataturk Culture Center Exhibition Hall, North Cypr).

 

Izabela Liżewska

izabelalizewska.blogspot.com

Studiuje w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie; w Pierwszej Pracowni Interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka na Wydziale Malarstwa, rok V. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, wideo, fotografią i tkaniną artystyczną. Tworzy instalacje, obiekty i animacje. Jest organizatorką wystaw i projektów artystycznych. Zorganizowała 2 wystawy indywidualne, uczestniczyła w ok. 20 wystawach i pokazach zbiorowych. Wiceprzewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego oraz Interdyscyplinarnego Koła Artystyczno – Naukowego na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

 

Wacław Andrzej Marat 

Urodzony w 1989 roku. Projektant, twórca filmów animowanych i plakatów, ilustrator. Dyplom z wyróżnieniem w 2015 roku w Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej oraz Pracowni Ilustracji na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie, w konsekwencji uczestnik wystawy Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP w 2015 roku. Konkurs filmów krótkometrażowych na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie,  Zubroofka w Białymstoku, Kamera Akcja w Łodzi. Od zeszłego roku doktorant na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie.  Polecam się na Vimeo i Instagramie.

 

Anna Daria Merska

www.admerska.com

Urodziła się 1 sierpnia 1986 r. w Siedlcach. Jest absolwentką Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. W 2010 roku uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Kamieńskiego. Ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny o specjalności „Arteterapia – Kultura przeciw Wykluczeniu” organizowanym przez Centrum „Łowicka” – Dom Kultury w Dzielnicy Mokotów, Warszawa. Brała udział w 5 indywidualnych (m.in. 2013 – “Wewnętrzna mapa”, Galeria STARA PROCHOWNIA, Warszawa) oraz ponad 30 wystawach zbiorowych m.in.: na Cyprze Północnym, Słowacji, w Austrii, Japonii, Korei Południowej, Turcji i Polsce. Uczestniczyła w wielu plenerach międzynarodowych w Polsce jaki zagranicą. Jej prace znajdują się m.in. w kolekcji Parlamentu Tureckiej Republiki Cypru Północnego, Centrum Kultury Gunsam w Korei Południowej, Casa Artelor – Directia Judeteana pentru Cultura Timis w Rumunii oraz wielu prywatnych w Austrii, Japonii (również w kolekcji miasta Uozu), Niemczech, Turcji, Rosji…

 

 

Katarzyna Pietrzak

Studia w Katedrze Sztuki Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej, 2000 – 2005. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Gieragi, aneks w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Andrzeja Markiewicza. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki. Od 2005 r. pracuje w Katedrze Sztuki Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej, obecnie na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej na stanowisku asystenta w Katedrze Projektowania i Grafiki. Brała udział w wystawach indywidualnych (m.in. 2010 – „Grafika” Galeria „Na piętrze” ZPAP w Łodzi; 2010 – Galeria „Pracownia nr 6” ASP Warszawa; 2011r. – „ Kompromis”, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „ Elektrownia” Radom) oraz licznych wystawach zbiorowych w Polsce (m.in. 2006 – Grad Prix Młodej Grafiki Polskiej Kraków, Galeria BWA Kraków; 2007 – 5 Międzynarodowe Biennale Miniatury, Częstochowa; 2008 – 13 Międzynarodowe Triennale „Małej grafiki” Łudź; 2011 – „ Przestrzeń wnętrza” , Cytadela, Warszawa) i za granicą (m.in. 2006 – Biennale Miniatury Graficznej, Iowa USA; 2007 – „ Sztuka Wydziału Sztuki”, Dom Polski, Berlin). Prace w zbiorach prywatnych oraz Kolekcji Warszawskiej Grafiki Miesiąca – Galeria Test w Warszawie.

 

 

Paweł Podlewski

Ukończył Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta (dyplom z rzeźby) oraz Politechnikę Radomską, Wydział Sztuki: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (licencjat z malarstwa).  W 2009 roku uzyskał Nagrodę Rektora ASP Kraków. Działa w obszarze malarstwa, rzeźby, rysunku satyrycznego. Ma za sobą udział w wielu projektach i wystawach tj.: Ogólnopolskie Triennale Sztuki – 42 Salon Zimowy, Radom; Kolektywu inicjatyw kulturalnych „Metamateria” (MCSW Elektrownia „Noc muzeów” , Wsola ,,Gombrowicz – przebudzenie”); Projekt rzeźbiarski na rocznice bitwy pod Grunwaldem, Taczów; Nagroda w konkursie Grafika Warszawska, galeria Test, Warszawa; „Zaczyn Sztuki” cykl wystaw zbiorowych : Klub akademicki WSIiZ – Rzeszów; Galeria ASP w PWST – Kraków, Galeria „Łaźnia” – Radom, Muzeum Częstochowskie.

 Agnieszka Szczepaniak (paplaLAla)

paplalala.com

Trójmiejska rysowniczka. Swoje komiksy prezentowała m.in. w Moskwie, Kownie, Rydze, Linzu, w Warszawie, Bydgoszczy, Łodzi i w Trójmieście. Wystawa rysunków paplaLAli zapoczątkowała działalność Galerii No Women No Art w Poznaniu. Jej grafiki wystawiano w Galerii Łącznik w Krakowie, w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i w Galerii ORIENT w Szczecinie. Wystawy jej komiksów pokazano w ramach V-Day w Poznaniu, Dni Fantasyki we Wrocławiu i festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? w Białymstoku. Ilustracje publikowała m.in. w Gazecie Wyborczej, Dzienniku Bałtyckim, Wysokich Obcasach, Dzienniku Metro. Jej rysunki znalazły się w antologiach Polski komiks kobiecy i Polish Female Comics: Double portrait.

 

 

Anu Trzepańska

www.anuart.pl

Zawodowo zajmuje się charakteryzacją i prodkcją filmową. Studiowała w pracowni Mieczysława Knuta oraz na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej. Od 1996 praktykuje Buddyzm Rynzai Zen. Praktykowała zen w Japonii w klasztorze Hokoji. Własne doświadczenie pochodzące z medytacji odzwierciedla w życiu i w sztuce. Nosi buddyjskie imię Wakei co oznacza zwierciadło spokoju. Jej pasją jest malarstwo na jedwabiu i grafika warsztatowa. Laureatka 2. nagrody w kategorii mediów klasycznych w otwartym konkursie pt. INNA RZECZYWISTOŚĆ zorganizowanym przez Wydz. Sztuki Politechniki Radomskiej 2011.